Meče

Meče

Meč coby typická chladná zbraň byl ve starověku a středověku jednou z hlavních osobních zbraní. Tento status si zachoval až do počátku novověku, kde začal být vytlačován palnými zbraněmi.

Meče tvoří největší část z celé škály historických bojových prostředků. Meč byl nejenom zbraní, meč plnil i funkci stavovského odznaku. Meč měl i význam...

Meče

Meč coby typická chladná zbraň byl ve starověku a středověku jednou z hlavních osobních zbraní. Tento status si zachoval až do počátku novověku, kde začal být vytlačován palnými zbraněmi.

Meče tvoří největší část z celé škály historických bojových prostředků. Meč byl nejenom zbraní, meč plnil i funkci stavovského odznaku. Meč měl i významnou úlohu při ceremoniálech (například při pasování na rytíře).

Meče byli též často okázale a nákladně zdobené, postupně se měnil jejich tvar (čepele mečů, záštity i hlavice).

Dnešní podoba mečů je známa od 6. století, základní rysy mečům vtiskli Vikingové. Meč se začal ke špičce zužovat a stal se tím ovladatelnější a lehčí. Vikingové přidali nový prvek - záštitu. Tak vznikal postupně meč, jak jej známe dnes.

Dřevěné meče - jejich historický význam

 • Dřevěný meč je jedna z nejstarších a nejoblíbenějších chlapeckých hraček;
 • Dřevěný meč byl nezbytnou rekvizitou mladých šlechticů při výuce šermu;
 • Dřevěný meč často sloužil i jako předloha a model při vývoji nového typu mečů.


Proč dřevěný meč pro děti

Děti si rády hrají s dřevěnými meči. Zejména chlapci si rádi hrají na rytíře. Šermování s dřevěným mečem nepředstavuje velké ryziko úrazu, hraní s dřevěným mečem je tedy poměrně bezpečné.

Proč dřevěný meč právě od nás?

Dřevěný dětský meč je možné koupit na různých místech na internetu, nebo i v kamených obchodech, možná s trochou umu si ho dokážete vyrobit i sami. My jsme se však vydali cestou výroby replik dobových zbraní (ostatně jako u ostatních našich výrobků), snažíme se o co nejvěrnější vzhled, vysokou odolnost a bezpečnost.

Tato cesta vyžaduje historické znalosti a to je právě hodnota, kterou Vám nabízíme jaksi navíc. Snažíme se, aby naše meče byli historickým mečům skutečně podobné. Náš dřevěný meč je elegantní, pevný a historicky věrný. Jako materiál používáme bukovou překližku abychom dokázali zachovat pevnost při poměru tloušťky a šířky. Pro dosažení reálného vzhledu používáme nátěr imitující vzhled kovu.

K mečům je možno objednat různé rytířské doplňky a štíty s erby nejen české šlechty, ale i například s erbem templářských rytířů (samozřejmě máme v nabídce i přímo templářský meč)

Zobrazit

Meče Počet produktů: 36

Podkategorie

 • Stavebnice mečů

  Stavebnice mečů

  Užijte si to!

  Kategorii stavebnice mečů jsme přidali pro všechny ty, které láká si vyrobit dřevěný meč vlastními silami z předpřipravených dílů. Odměnou pro vás bude nejen dobrý pocit z dobře využitého času s dětmi, spousta zábavy, ale i radost v dětských očích a jejich hrdost a pýcha nad vlastnoručně sestaveným mečem. Můžete dát průchod kreativitě a ovlivnit výsledný vzhled díla vlastním zdobením.

  Jednoduše si sestavte vlastní dřevěný meč

  Meč si můžete sestavit snadno i sami doma. Z našich komponentů to jde samo. Nepotřebujete ani dílnu, ani dřevoobráběcí stroje. To vše máme my. Pošleme Vám komponenty připraveného meče s nejhrubší úpravou. Na vás již bude jen ručně smirkovým papírem povrchově upravit plochy, aby meče byli hladké a vše seskládat.

  Dosáhněte díky nám historicky věrného vzhledu

  Všechny meče, které Vám nabízíme jsou stylizované do historických předloh, tak aby jim byli zachovány charakteristické rysy. A stručný popis na našem webu je samozřejmostí. Pokud si budete přát dát mečům i vzhled kovu, doporučíme Vám na vyžádání použitelné barvy.

  Kdo to kupuje?

  Tatínkové, maminky, dědečkové, babičky, starší sourozenci. Ale také dětské tábory. Naše stavebnice mečů jsou velice žádané i na hradních festivalech a trzích. Nedokážeme být s naší dílnou všude. Stačí se však domluvit a pokud nedokážeme osobně s naším workshopem přijet, můžeme vám vybraný typ meče v dostatečném množstvím poslat. Pak si návštěvníci Vaší akce mohou seskládat svůj vlastní meč.

  Úpravy na přání

  Můžeme se domluvit, že meč ponese logo Vaší akce, či erb Vašeho hradu. To vše dokážeme vygravírovat, nebo vyřezat do hlavice.

 • Meče v barvě kovu

  Meče v barvě kovu

  Dřevěné meče v barvě kovu jsou věrnou imitací, která potěší všechny malé rytíře či rytířky. Vaše ratolesti si s nimi užijí jistě spoustu zábavy. Jsou nejen vynikajícím vánočním dárkem. Svého potomka jimi můžete obdarovat i při jiných příležitostech:

  • Vysvědčení
  • Narozeniny
  • Svátek

  Věrně vypadající dřevěný meč s kovovým vzhledem bude dobrým doplňkem rytířského kostýmu. Může sloužit i jako rekvizita pro divadelní představení.

 • Meče bezbarvé

  Meče bezbarvé

  Dřevěné meče v bezbarvé (v přírodní barvě dřeva) můžete používat tak jak jsou, nebo si je můžete sami nabarvit či jinak ozdobit. Jistě potěší všechny malé rytíře a rytířky.

na stránku
Zobrazeno 1 – 30 z 36 položek
Zobrazeno 1 – 30 z 36 položek