Meče

Meče

Meč je chladná byl je starověku a středověku jednou z hlavních osobních zbraní. Tento status si zachoval až do počátku novověku, kde začal být vytlačován palnými zbraněmi.

Meče tvoří největší část z celé škály historických bojových prostředků. Meč byl nejenom zbraní, meč plnil i funkci stavovského odznaku. Meč měl i významnou úlohu při ce...

Meče

Meč je chladná byl je starověku a středověku jednou z hlavních osobních zbraní. Tento status si zachoval až do počátku novověku, kde začal být vytlačován palnými zbraněmi.

Meče tvoří největší část z celé škály historických bojových prostředků. Meč byl nejenom zbraní, meč plnil i funkci stavovského odznaku. Meč měl i významnou úlohu při ceremoniálech (například při pasování na rytíře).

Meče byli též často okázale a nákladně zdobené, postupně se měnil jejich tvar (čepele mečů, záštity i hlavice).

Dnešní podoba mečů je známa od 6. století, základní rysy mečům vtiskli Vikingové. Meč se začal ke špičce zužovat a stal se tím ovladatelnější a lehčí. Vikingové přidali nový prvek - záštitu. Tak vznikal postupně meč, jak jej známe dnes.

Dřevěné meče - jejich historický význam

  • Dřevěný meč je jedna z nejstarších a nejoblíbenějších chlapeckých hraček;
  • Dřevěný meč byl nezbytnou rekvizitou mladých šlechticů při výuce šermu;
  • Dřevěný meč často sloužil i jako předloha a model při vývoji nového typu mečů.


Proč dřevěný meč pro děti

Děti si rády hrají s dřevěnými meči. Zejména chlapci si rádi hrají na rytíře. Šermování s dřevěným mečem nepředstavuje velké ryziko úrazu, hraní s dřevěným mečem je tedy poměrně bezpečné.

Proč dřevěný meč právě od nás?

Dřevěný dětský meč je možné koupit na různých místech na internetu, nebo i v kamených obchodech, možná s trochou umu si ho dokážete vyrobit i sami. My jsme se však vydali cestou výroby replik dobových zbraní (ostatně jako u ostatních našich výrobků), snažíme se o co nejvěrnější vzhled, vysokou odolnost a bezpečnost.

Tato cesta vyžaduje historické znalosti a to je právě hodnota, kterou Vám nabízíme jaksi navíc. Snažíme se, aby naše meče byli historickým mečům skutečně podobné. Náš dřevěný meč je elegantní, pevný a historicky věrný. Jako materiál používáme bukovou překližku abychom dokázali zachovat pevnost při poměru tloušťky a šířky. Pro dosažení reálného vzhledu používáme nátěr imitující vzhled kovu.

K mečům je možno objednat různé rytířské doplňky a štíty s erby nejen české šlechty, ale i například s erbem templářských rytířů (samozřejmě máme v nabídce i přímo templářský meč)

Zobrazit

Meče Počet produktů: 13

na stránku
Zobrazeno 1 – 6 z 13 položek
Zobrazeno 1 – 6 z 13 položek