Helmy

Helmy, přilby, helmice - nepostradatelná součást rytířské zbroje

Rytířské helmy (též rytířské přilby či helmice) jsou nepostradatelnou součástí rytířské zbroje. Jejich úkolem je chránit hlavu rytíře v boji. Ochrana poskytovaná zbrojí obecně je ochranou pasivní. Rytířské helmice se v průběhu staletí vyvíjely, lišily se v závislosti na zeměpisnýc...

Helmy, přilby, helmice - nepostradatelná součást rytířské zbroje

Rytířské helmy (též rytířské přilby či helmice) jsou nepostradatelnou součástí rytířské zbroje. Jejich úkolem je chránit hlavu rytíře v boji. Ochrana poskytovaná zbrojí obecně je ochranou pasivní. Rytířské helmice se v průběhu staletí vyvíjely, lišily se v závislosti na zeměpisných, historických a kulturních podmínkách. Rytířské přilby se zároveň také odlišovaly dle použití, stupně ochrany a pohodlnosti nošení a výhledu bojovníka.

Proč u nás koupit rytířskou helmici

Kdo si hraje nezlobí

Děti si rády hrají na rytíře. Rytíře nedělá rytířem jen dřevěný meč. Rytíř potřebuje zbroj a rytířská helmice je její nedílnou součástí. Je určena nejen jako dekorace, ale i jako ochrana proti dřevěnému meči.

I herci a filmaři naše helmice ocení

Naše helmy jsou vhodné nejen pro děti, ale využití nacházejí i při divadelních představeních či ve filmové tvorbě.

Rytířská přilba na míru

U nás si můžete zvolit velikost na míru a budete vědět, že vašemu rytíři rytířská helma bude.

Historicky věrná imitace středověkých helmic

Snažíme se, aby naše přilby byly historickým helmicím skutečně podobné. Jako materiál pro helmy používáme speciální ekologickou lepenku pomocí unikátní technologie, která zaručuje maximální odolnost, pevnost a lehkost. Nátěr provádíme pomocí nezávadných barev imitujících vzhled kovu, které jsou schválené pro dětské hračky. Pomáhají k dosažení maximální historické věrnosti.

K rytířským helmám je možno objednat různé doplňkydřevěné meče a štíty s erby.

Některé z rytířských přileb mají odklápěcí hledí okolo dvou postraních čepů (například útočná rytířská helma).

Veškeré přilby se snažíme vyrábět tak, aby byli co nejvíce podobné skutečným rytířským helmám. Jak se nám to daří, posuďte sami.

Jiří Havlis

Zobrazit

Helmy Počet produktů: 5

Zobrazeno 1 – 5 z 5 položek
Zobrazeno 1 – 5 z 5 položek