Hlas pro římského krále

Hlas pro římského krále

Je tomu již rok, co jsem byl osloven produkcí České televize na zhotovení korouhví pro připravovaný film Hlas pro římského krále. Chvilku jsme se domlouvali o provedení a nakonec to klaplo.

Hlas pro římského krále (2016) je český televizní film režiséra Václava Křístka, který pojednává o životě Karla IV. od jeho dětství až po korunovaci římským císařem v roce 1355 a který byl natočen a odvysílán u příležitosti 700. výročí narození panovníka.

Hlas pro římského krále 1
Hlas pro římského krále 1

Korouhve pro film

Hlas pro římského krále 2
Hlas pro římského krále 2

Ratiště kourouhví mělo být delší, než standardně vyrábíme a než dokáži v běžném prodeji koupit. A tak došlo k nastavování a prodlužování. Korouhve museli být pevné, aby při jízdě na koni odpor větru v praporu žerď nezlomil. Přeci jen nebyla kompaktní. Nakonec se nám podařilo prodloužení tyčí spojit tak, že to snad budu využívat i pro své potřeby. Spoj jsme zamaskovali, zakytovali a natřeli pruhováním. Nikdo nic nepozná.

Požadavky produkce – opotřebení

Hlas pro římského krále 3
Hlas pro římského krále 3

Když byli tyče hotové, nelíbilo se produkci, že jsou dokonale souměrné a hladké. S těžkým srdcem jsem do nich dělal hoblíkem zářezy, vrypy a plošky. Museli být nerovnoměrné a hrbolaté. Nakonec to ve filmu není vůbec vidět. No co, přání zákazníka je nám svaté.

Praporce

Hlas pro římského krále 4
Hlas pro římského krále 4

Kovář Filip Lískovec pro nás připravil kovové pruty nesoucí praporce. Museli projít přesným otvorem a způsobem kramle je zatlouci zpět do žerdě. Proti vysmeknutí byli převlečeny kovovými prstenci.

Barvení byla kapitola sama o sobě. Trojnásobné pruhování, stejně široké a hlavně ne příliš dokonalé… to nám dalo docela zabrat. Ale moje paní si s tím nakonec poradila. Dokonale nový a čistý nátěr bylo potřeba umazat. V tom nám pomohla keramická hlína. Teprve pak byl výsledek dokonalý.

Výroba a nasazení křížů, korunky a hrotů, to již byla pro nás maličkost. Kdo zná naši práci ví, že toto opravdu umíme.

Hlas pro římského krále 5
Hlas pro římského krále 5

Je milé sledovat historický film a vidět v něm svoji práci. Snad mi v budoucnu osud ještě nějakou spolupráci přihraje. A Vám přeji pěkné sledování filmu. Až jej budou opět reprízovat, vzpomeňte si na nás.

Zvládli jsme korouhve pro film Hlas pro římského krále, Vaši objednávku zvládneme taky. Dřevěné meče pro děti, film a divadlo. Vyberte si z našeho eshopu Dřevěné meče, nebo nás v případě speciálních požadavků kontaktujte.Krásný den přeje Jiří Havlis, Váš dvorní platnéř z borovanského zámku.

Summary
Zvládli jsme rekvizity k filmu Hlas pro římského krále!
Article Name
Zvládli jsme rekvizity k filmu Hlas pro římského krále!
Description
Zvládli jsme korouhve pro film Hlas pro římského krále, Vaši objednávku zvládneme hravě také. Dřevěné meče pro děti, film a divadlo.
Author
Publisher Name
drevenemece.cz
Publisher Logo
Označeno , , , , ,