Štít na Slamburk

Nový produkt

Štít na Slamburk

Profesionálně vyrobený štít pro slamburského družiníka.

Jedná se o výprodej štítů z letošní Bitvy o Slamburk, která proběhla 26.8.2023

Více informací

Tento produkt již není na skladě

230 Kč s DPH

-50 Kč

280 Kč s DPH

 • Husité
 • Ze Šelmberka
 • Templář
 • Malovcové
 • Zjednodušené
 • Plnohodnotné

Přidat na seznam přání

Více informací

Štít na Slamburk

Na této kartě můžete koupit štít na Slamburk. Ceny stanovuji nejnižší možné, neboť akci Bitva o Slamburk podporujeme.

Připravili jsme pro vás opět čtyři možnosti a dvě cenové hladiny ke koupi:

 • Zjednodušený štít 280,-Kč (výprodejová sleva -50Kč) - rovný štít bez prohnutí s vyobrazením erbu příslušné družiny. Štít je opatřen řemením pro nesení na paži. 
 • Plnohodnotný štít 350,-Kč (výprodejová sleva -50Kč) - profesionálně vyrobený štít vertikálně prohnutý s vyobrazením erbu příslušné družiny. Štít je opatřen řemením pro nesení na paži. 

Malovcové z Malovic


Starobylí český rod povýšený do panského stavu. Svůj původ dokládají v okolí jihočeských Netolic, kde stála i stejnojmenná tvrz. Jedná se o jeden z nejrozvětvenějších českých rodů. První zmínka pochází z počátku 14.stol kde je zmiňován rytíř Bohuslav (Bohuslaus de Malowicz) z jižních čech.

Malovcové měli v erbu půlku zlatého koně ve skoku s červenou ohlávkou v modrém poli. Pro naši hru Bitva o Slamburk volíme pro tuto družinu rozlišovací varkoč modré barvy. 

Templáři


Nejedná se o rod ale o rytířský řád. Přesněji Chudí rytíři Krista a Šalomounova chrámu. Řád byl založen roku 1120 a byl jedním ze tří nejmocnějších křesťanských rytířských řádů středověku. Účastnili se úspěšné křížové výpravy do Jeruzaléma. Templáři byli nejen udatní rytíři, ale i výborný hospodáři a finančníci. Nahromadili obrovský majetek, který byl příčinou i jejich pádu. V pátek 13. října roku 1307 byli na rozkaz francouzského krále Filipa sličného templáři pozatýkáni a tím začal rychlý pád řádu, popravy a konfiskace majetku.

Templáři měli ve znaku červený tlapatý kříž ve stříbrném (bílém) poli.  Pro naši hru Bitva o Slamburk volíme pro tuto družinu rozlišovací varkoč bílé barvy.

Šelmberkové


Šelmberkové
 jsou starý český šlechtický rod, pocházející z jedné větve rodiny Buziců. První zmínka se vztahuje k Přibyslavovi z Křimína Který do roku 1341 držel hrad Šelmberk nedaleko Mladé Vožice na Táborsku. Rod se během let velice rozrostl a měli v držení množství hradů na  Moravě, ve Slazsku i v Čechách. Zmíním ještě dvě slavné odnože: Lvové z Rožmitálu a Zajícové z Házenburka. 

Šelmberkové měli v erbu černou kančí hlavu ve zlatém (žlutém) poli. Pro naši hru Bitva o Slamburk volíme pro tuto družinu rozlišovací varkoč černé barvy.

Husité


O husitech asi není třeba dlouze psát. Opět se nejedná o rod ale revoluční hnutí. Začátek husitství se datuje do roku 1415 po upálení mistra Husa. Končí bitvou u Lipan 1434. Ono to bylo trošku složitější, ale o tom se dočtete jinde. Husity zařazujeme pro vysoký zájem o tuto družinu. Přeci jen jsme 4km od Trocnova, rodiště Jana Žižky. 

Husité měli ve znaku kalich. Barevných variací bylo více, ale my volíme zlatý kalich v červeném poli. Pro naši hru Bitva o Slamburk volíme pro tuto družinu rozlišovací varkoč červené barvy.

Jak vyrábíme štíty

 • Štíty vyrábíme ze sololitu, mírně vertikálně prohnuté.
 • Štíty jsou opatřeny z rubové strany řemením pro nesení na paži.
 • Erb na štítu je proveden z reklamní fólií vysoké pevnosti odolávající oděru.
 • Erb má dětskou velikost a je vhodný pro děti od 5 do 15 let.
 • Štíty jsou natřeny zdravotně nezávadnými, vodou ředitelnými barvami, určenými pro dětské hračky.

Co potřebuji k účasti na Slamburku?

Hlouček

Pokud přijedete jako návštěvník, tak vůbec nic. Jenom čas a dobrou náladu. 

Pokud se chcete plnohodnotně účastnit a připojit se k naší hře, doporučujeme zaregistrovat se předem Zde, vybrat si jednu ze čtyř družin a opatřit si minimální výstroj (varkoč a štít). Kompletní pravidla naleznete na stránkách Slamburku.

Proč potřebuji mít varkoč a štít?

Aby bylo na první pohled patrné, kdo k jaké družině patří a kdo je soupeř. Účast v alespoň takto jednoduchém kostýmu zážitek z celé akce mnohonásobně umocní. Varkoč a štít vám zůstanou jako vzpomínka na naši akci a jistě je využijete na ročnících příštích i na akcích jiných při cestování po hradech a zámcích naší krásné země. 

Další odkazy

Registrace do družiny na Slamburk - Zde

Objednat celou soupravu - Zde

Objednat samotný varkoč - Zde

Objednat samotný štít - Zde

Kompletní pravidla naleznete na stránkách Slamburku.

Recenze

Napsat recenzi

Štít na Slamburk

Štít na Slamburk

Štít na Slamburk

Profesionálně vyrobený štít pro slamburského družiníka.

Jedná se o výprodej štítů z letošní Bitvy o Slamburk, která proběhla 26.8.2023

30 dalších produktů ve stejné kategorii: