Nový produkt
s hroty nebo bez hrotů. Na krátkém ratišti je řetízkem připevněná molitanová koule s molitanovými hroty.
-1 Položka ks
Vyrobíme do 14ti dnů
Upozornění: poslední kus skladem!
Datum dostupnosti:
Řemdih
s hroty nebo bez hrotů. Na krátkém ratišti je řetízkem připevněná molitanová koule s molitanovými hroty.
Příjemce :
* Povinná pole
nebo Zrušit
Zde vám nabízím jednoduchý řemdih. Úderná část našeho řemdihu je vyrobena z molitanového míčku. Míček je pevně uchycen dekorativním řetězem ke krátkému ratišti.
Řemdih je středověká úderná zbraň, požívaná v 13-15.stol. U nás ji nejvíce proslavili husité. V té době ovšem byl řemdihem každý těžší kus železa s různými hrotitými výběžky či trny, upevněný na řetězu. Prostě všechno, co měl kovář poruce. Délka ratiště (rukojeti) byla od 40cm do 150cm. Opět podle toho, kde měl být řemdih používán a jak dlouhý klacek byl k mání.
Řemdih používali i rytíři. Pokud opustíme období husitského vzdoru, řemdihy pro rytíře byli vyráběny ze symetrických železných koulí, s pravidelně rozmístěnými hroty. Řemdih totiž dokázal díky volnému zavěšení na řetězu zasáhnout soupeře za štítem.
Řemdih Vám nabízíme ve dvojím provedení s hroty a bez hrotů. Nahoře jsou překlikávací tlačítka.
.. a ještě jednu zajímavost si neodpustím: víte jak říkali němečtí křižáci řemdihu? "Morgenstern" (jitřní hvězda). Pročpak asi?..
660 Kč
740 Kč
695 Kč
562 Kč
620 Kč
550 Kč
550 Kč
630 Kč
610 Kč
710 Kč