Meč Orcrist

Nový produkt

Meč Orcrist Thorina Pavézy

Dřevěný meč Orcrist inspirovaný mečem Thorina Pavézy na motivy J.R.R.Tolkiena (Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky, Pán prstenů), pro milovníky o fantasy.

Více informací

Na zakázku do 14ti dnů. Můžete objednat.

720 Kč s DPH

  • 75 cm
  • 90 cm

Přidat na seznam přání

Parametry

Celková délka zbraně 90 cm
Délka čepele 67 cm
Tloušťka čepele 8 mm
Barva Nátěr imitující vzhled kovu
Materiál Speciální tvrzená buková překližka
Historické období Fantasy/John Ronald Reuel Tolkien: Hobit
Uřčeno pro Dětský šerm dřevěnými zbraněmi
Doporučený věk 7–14 let
Vhodný doplněk kostýmu ano

Více informací

Trpasličí meč Orcrist – dřevěný

Tento dřevěný meč Orcrist (můžete ho znát i pod názvem Orkrist, Bijec nebo Skřetodrv) jsem vyrobil pro radost. Nejedná se o přesnou repliku, jedná se o volnou variaci podle knihy Hobit. Líbí se mi jeho tvar a příběh knihy Hobit.

Thorin Pavéza (2746-2941 T. v.) je trpaslík vystupující v knize J. R. R. Tolkiena Hobit aneb cesta tam a zase zpátky a je zmíněn také v trilogii Pán prstenů. Thorin zdědil po svém otci Thráinovi titul krále Durinova lidu. Jako mladíček se účastnil války trpaslíků se skřety. V bitvě v Azanulbizaru v roce 2799 získal svou přezdívku Pavéza. Vedl výpravu za obnovením Království pod Horou, které se zúčastnil také hobit Bilbo Pytlík. V roce 2941 je Thorin zabit v Bitvě pěti armád. Byl pochován pod Osamělou Horou s elfím mečem Orkristem, v Obecné řeči nazývaným Skřetodrv, na prsou.

Thorin byl stejně jako většina trpaslíků velice hrdý, přesný, horlivý a tvrdohlavý. Měl dlouhé vousy a nosil zlatý řetízek. Uměl dobře zpívat a hrát na harfu. Byl vychytralý a v boji velmi zarputilý.

Provedení meče z naší dílny

Meč je vyroben ze speciální tvrzené překližky a nabarven směsí barev imitující vzhled kovu. Rukojeť je pouze dřevěné  hnědě namořená. 

Meč vyrábíme ve dvou velikostech: 

  • Délka 75cm - Meč je vyroben z 6mm silné překližky
  • Délka 90cm - Meč je vyroben z 8mm silné překližky

Recenze

Napsat recenzi

Meč Orcrist

Meč Orcrist

Meč Orcrist Thorina Pavézy

Dřevěný meč Orcrist inspirovaný mečem Thorina Pavézy na motivy J.R.R.Tolkiena (Hobit aneb Cesta tam a zase zpátky, Pán prstenů), pro milovníky o fantasy.

30 dalších produktů ve stejné kategorii: