Varkoč

Nový produkt

Varkoč - rytířská bojová suknice

Varkoč je svrchní rytířský oděv v heraldických barvách.

Více informací

30 ks

Skladem, můžete objednat

525 Kč s DPH

  • 128 cm
  • 140 cm
  • 164 cm

Přidat na seznam přání

Parametry

Barva Barvu vyberte v rozbalovacím seznamu
Materiál Montérkovina
Uřčeno pro Dětský šerm dřevěnými zbraněmi
Vhodný doplněk kostýmu ano
Velikost Velikost postavy vyberte v rozbalovacím seznamu

Více informací

Varkoč je svrchní rytířský oděv.

Co je to varkoč, vafroch, vafenroch nebo třeba i hauberk? Stále jedno a to samé. Jednoduchý nebo i složitější svrchní rytířský oděv. Stejně jako dnes hokejisté přes svoji výstroj oblékají dresy v příslušných barvách, tak i rytíři svoji zbroj chránili plátěným varkočem. Varkoč chránil plátovou zbroj (brnění) před deštěm i přímým sluncem. Volné cípy varkočů snižovaly průraznost šípů. 

Varkoč plnil i funkci rozlišovací. Rytíř oblékal varkoč v barvách svého erbu a tím zdůrazňoval svoji příslušnost k danému rodu. Celkově barevně ladil a byla to i vojenská móda raného středověku.

Naše varkoče jsou ušity z dvojnásobné gramáže montérkoviny. Tím se snažím zdůraznit, že jsou hodně pevné a jen tak se neroztrhají. Naše varkoče se netrhají, naše varkoče se dědí. Varkče které Vám nabízíme mají jednoduchý střih a snadno si je doma založíte, pokud by jste zvolili delší velikost. 

Velikost varkočů udáváme v konfekčních hodnotách. Tedy výška postavy. Varkoč by měl sahat pod kolena, případně lehce nad kolena, když Vám rytíř povyroste. Rozhodně ne do půlky stehen. To již není hezký. 

Doporučení: nezapomeňte varkoč přepásat opaskem. Tím se rytíři pěkně vyrýsuje postava se širokými rameny. Pokud nemáte doma nějaký opasek svůj, nabízíme Vám náš opasek i se závěsem na meč. Objednat jej můžete ZDE.

Recenze

Napsat recenzi

Varkoč

Varkoč

Varkoč - rytířská bojová suknice

Varkoč je svrchní rytířský oděv v heraldických barvách.

Příslušenství

7 dalších produktů ve stejné kategorii: