Scimitar malý

scimitar-maly

Nový produkt

Dřevěná replika Perské šavle

Zatím náš jediný zástupce šavlí na www.drevenemece.cz

Více informací

Tento produkt již není na skladě

560 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Parametry

Celková délka zbraně 61 cm
Délka čepele 45 cm
Tloušťka čepele 6 mm
Materiál Speciální tvrzená buková překližka
Historické období Antika
Uřčeno pro Dekoraci a lehký šerm
Doporučený věk 6–12 let
Vhodný doplněk kostýmu ano

Více informací

Dřevěná replika pro milovníky šavlí

Již jsem několikrát odpovídal na dotazy, zda vyrábíme také nějaké šavle. Ano, kdysi jsme je dělali, ale byli výrobně dost náročné. Přeci jenom když chci, aby šavle byla podobná předloze, je na ní dost práce a to zvyšuje její konečnou cenu. 
Jednoduchou šavli jsem našel na vyobrazení perského válečníka. Je otázkou, do jaké míry se kreslíř nechal unést fantazií, ale obrázek mi připadal dost propracovaný a detailní. Hlavně šavle byla konstrukčně jednoduchá, bez zbytečného zdobení. Tak snad se bude líbit i vám.

Scimitar

Šavle je vyrobena z speciální tvrzené bukové překližky . To nám umožňuje zachovat pevnost při poměru tloušťky a šířky a zachovat tak co nejreálnější vzhled čepele. Šavle je opatřena nátěrem imitujícím vzhled kovu.

Unikátní technologie konstrukce záštity zaručuj její pevnost. Nevím, kolik vydrží zúžené konce záštity. Přeci jen se jedná o nový produkt.  Čepel mečů je pružná a otupený břit se při šermu pouze natlouká. Naše meče se neštípou po letech, neboť nemají léta. Rukojeť je omotána koženkou pro lepší a pohodlnější úchop.

Výroba: (...a mám zdůrazňovat to co jsem si myslel že je jasné... tak tedy:) Jedná se o ruční výrobu a poctivé české řemeslo. Ano, opravdu od nás. :-)

Recenze

Napsat recenzi

Scimitar malý

Scimitar malý

Dřevěná replika Perské šavle

Zatím náš jediný zástupce šavlí na www.drevenemece.cz

30 dalších produktů ve stejné kategorii: